«Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
«Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!

Поділитися новиною:

«Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!

10 лютого 2019 року відбувся турнір з волейболу на кубок пам’яті ЗМС, дворазового олімпійського чемпіону Ю.М.Пояркова серед юнаків 2002-2003 років народження

«Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!

В волейболе, средь громких имен,

Чью игру возводили до культа,

Мир запомнил его навсегда:      

Только он «человек-катапульта»!

Далеко  не у  кожного виду спорту є офіційний День народження. А ось у волейболу він є - 9 лютого 1895 року.

Ця захоплююча гра вже довгий час вважається однією з найпопулярніших в нашій країні та в усьому світі. Особливо шанують волейбол на Харківщині і саме Харків здавна проголошено  столицею волейболу України. Це почесне звання місто має завдяки величезному вкладу в розвиток волейболу місцевих майстрів цієї гри, їх тренерів, якості гри дорослих, юнацьких і дитячих команд, активній роботі обласної федерації.

 Особливий, вагомий внесок в авторитет слобожанського волейболу належить легенді українського і світового волейболу, заслуженому майстру спорту, дворазовому Олімпійському чемпіону (1964, 1968, бронза в 1972), дворазовому переможцю чемпіонату світу (1960, 1962, бронза 1966), володарю Кубка світу (1965, бронза 1969),  дворазовому чемпіону Європи (1967, 1971, бронза 1963), члену Залу волейбольної слави, почесному громадянину Харкова і Харківської області Пояркову Юрію Михайловичу.

Друзі називали його по різному – “Наш Пояра”, “Князь”, та вболівальники всього світу запам’ятали його як «людину - катапульту». Саме так почали його називати після серії сильних бокових подач проти команди Чехословаччини на Чемпіонаті світу в 1960 році. Тоді в стартовому сеті він забив відразу 12 подач поспіль (нагадаємо, що в ті роки партію в волейболі грали до 15 очок). Така красива і потужна подача довгий час тримала в напрузі збірні команди світу і навіть змусила міжнародну федерацію волейболу змінити правила гри: дозволити приймати перший м’яч двома руками знизу.

Бажаючи зберегти пам'ять про нашого видатного земляка і стимулювати до занять волейболом якнайбільше юнаків і дівчат, Харківська федерація волейболу разом з Національнім олімпійським комітетом започаткувала в минулому році обласний дитячо-юнацький турнір пам’яті Юрія Михайловича. І дуже символічно, що фінальна частина цього турніру відбувається 10 лютого, в день народження Ю.Пояркова – світової спортивної легенди.

Відбір кращих волейбольних команд серед юнаків і дівчат у вікових категоріях 2002-2003 та 2004-2005 років народження тривав протягом всього сезону – з жовтня 2018 до лютого 2019 року. Завдяки здобутим бронзовим нагородам в «Чемпіонаті Харківської області «Дитяча ліга» сезону 2018-2019» старші юнаки Дворічанського ДЮКФП «Юність» гарантували собі путівку до фінальної частини другого «Кубку пам’яті ЗМС, дворазового олімпійського чемпіону Ю.М.Пояркова».

Дворічани брали участь і в першому турнірі пам’яті, що відбувся в 2018 році. Тоді юнаки теж відібрались до фінальної частини, де посіли четверте місце. Виступ на змаганнях такого рівня надихнув наших школярів, вони наполегливо тренувались і записали собі в доробок успішні старти у фіналі «Шкільної ліги України» в Івано-Франківську та на турнірі «Спортивні надії України» в місті Рубіжне Луганської області.

Ігри відбувались на трьох майданчиках спортивного комплексу Харківського обласного вищого училища фізичної культури та спорту (ХОВУКС), де зібралось 12 команд, а це майже двісті юних спортсменів та їх тренерів.

Першими на корт вийшли минулорічний переможець турніру колектив господарів майданчика «ХОВУКС» і команда «Юність». В цій грі харків’яни мали беззаперечну перевагу в усіх компонентах гри. І це зрозуміло, бо тренуються в цій команді кращі юнаки з усієї України, майбутнє нашого волейболу. Ці волейболісти мають досвід виступів в національному чемпіонаті і в міжнародних турнірах. Дворічани намагались в цій грі перевірити свою майстерність проти іменитого суперника, а головне відчути атмосферу змагань, перебороти стартове хвилювання. Як результат, очікувані 3-0 на користь харків’ян в офіційному протоколі.

В своїй наступній грі ХОВУКС зустрічався з юнаками харківської ДЮСШ-8 «Локомотив». Силові атаки, вдале блокування, несподівані скидання та боротьба за кожний м’яч: така напружена гра сподобалась усім вболівальникам. Більша лава запасних забезпечила перемогу ХОВУКС в трьох сетах.

Волею випадку дворічани розпочинали і завершували змагальну частину турніру. На центральному майданчику в боротьбі за срібні нагороди зустрічались юнаки ДЮКФП «Юність» та харківського «Локомотиву». Останній – минулорічний переможець чемпіонату України серед юнаків 2003 року народження, добре навчена, збалансована, дисциплінована і згуртована команда. Вже в першому сеті вони продемонстрували гостру подачу - «планер», стабільний прийом і чудову гру з країв сітки.

Вболівальники пам’ятають, що всього два тижні минуло з фінальних ігор Чемпіонату Харківської області в цьому віці де  «Локомотив» впевнено став переможцем. Саме бажання зіграти якнайкраще проти чемпіона стало головною рушійною силою для наших хлопців. Програючи супернику у зрості вони компенсували цей спортивний гандикап самовідданою грою в захисті, раз по раз стелячись на майданчику, щоб врятувати м’яч, а зв’язуючий Максим Кісіль швидкими передачами давав змогу в атаці обійти високий блок харків’ян.

Перемога на балансі в перших двох сетах надала дворічанам впевненості в своїх діях. У третій партії вони почали ризикувати на подачі, а в атаці зіграли навіть з спортивною наглістю, сильно атакуючи проти групового блоку суперника. Фінальний свисток судді фіксує перемогу команди «Юність» з десятиочковим відривом в третьому сеті!

Щоб офіційно завершити гру головному арбітру навіть знадобився деякий час, треба було заспокоїти гравців, батьків і вболівальників, які раділи на майданчику у танку  переможців.

По завершенню захоплюючих ігор нагородження провели головний суддя змагань, суддя Національної категорії, голова Дитячої комісії ФВХО Василь Іванович Хлопенко і президент федерації волейболу Харківської області, заслужений працівник фізичної культури та спорту, директор Харківського обласного вищого училища фізкультури та спорту Анатолій Михайлович Попов. Перше місце в турнірі старших юнаків посіли вихованці обласного училища фізичної культури (ХОВУКС). Друга сходинка п’єдесталу у волейболістів ДЮКФП «Юність». Бронзові нагороди у команди «Локомотив». Під оплески вболівальників переможцям було вручено кубки, а всі призери змагань нагороджені відповідними пам’ятними медалями.

Окремо організатори турніру відзначили чотирьох кращих волейболістів, враховуючи їх спортивний прогрес на протязі року та вклад в досягнення своїх команд. Цей цінний приз має назву «Волейбольний Оскар», а вручати його запросили Олімпійського чемпіона 1968 року, заслуженого майстра спорту, який грав на світових аренах поряд з Юрієм Поярковим –Володимира Івановича Біляєва. Приємно, що за такої високої конкуренції, дві статуетки «Оскар» було вручено вихованцям Дворічанського ДЮКФП «Юність» - Максиму Кісілю та кандидату в майстри спорту Ірині Ногіной.

А потім юні дворічани фотографувалися з новими друзями, з якими їм  в майбутньому змагатись на різних турнірах. А я пригадав ще одну особливість волейболу, пов’язану з Юрієм Поярковим, тільки в цій грі офіційно дозволяється на ігровій формі, замість прізвища, писати спортивне прізвисько гравця. І, сподіваюсь, після таких яскравих турнірів, що невдовзі хтось з сьогоднішніх переможців вийде на волейбольний майданчик у формі національної збірної, а коментатори всього світу в захопленні будуть читати написи на їх спинах і вигукувати щось на кшталт: «… це  нова «людина-катапульта»!

Юні спортсмени, батьки і вболівальники дякують голові федерації волейболу Дворічанського району Шишкунову Олегу Федоровичу за надану допомогу в організації виступу на цих змаганнях.

В.Домнін

Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Альбом: «Юність» мріє грати в волейбол, як Юрій Поярков!
Web-адреса: dyukfp.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/10889 | Переглядів: 608Дата публікації: 08:23 22.02.2019
Директор

Анопко Сергій Іванович

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук