Відкритий турнір Луганської області з гирьового спорту

Поділитися новиною:

17 листопада відбувся турнір Луганської області з гирьового спорту,присвячений Дню сільського господарства серед юнаків та дівчат

Напередодні Дня працівників сільського господарства місто Старобільськ Луганської області приймало традиційні змагання з гирьового спорту. Позмагатися на відкритий турнір до гостинних господарів прибули представники восьми команд, а загалом близько сотні учасників у різних вікових і вагових категоріях. За характером змагання стали особисто-командними і пройшли у цікавій та насиченій спортивній боротьбі. Першими у боротьбу вступили наймолодші діти 2008 року народження, а їх запал та азарт підхопили старші юнаки і дівчата.

Команда Дворічанського ДЮКФП «Юність» вже не вперше стає учасником подібних змагань. Перший серйозний успіх прийшов до нашої  команди із виступом зовсім юного, але не по рокам талановитого і завзятого дванадцятирічного спортсмена Михайла Ткаченка. Виступаючи з гирями вагою по вісім кілограмів у ваговій категорії до 50 кг, хлопець спромігся на рекорд цих змагань і загалом Луганської області серед юнаків 2006-2007 років народження. Показаний результат просто приголомшив організаторів – 153 підйоми у поштовху і 253 повтори у ривку. Сума двоборства склала 388 очок і стала абсолютним результатом змагань, а попередній минулорічний рекорд юний богатир  перевищив відразу на 66 очок!

У цій же ваговій категорії, але з гирями вагою по 12 кг виступав Микита Шляхтін (2004 року народження). Хлопець теж неабияк підготувався до змагань, добре попрацював у обох вправах і здобув рекордні для себе 250 очок у сумі двоборства (70+180),  набагато покращивши своє власне досягнення. Показаний результат приніс юнаку друге місце у підсумку. Ще один представник нашої команди  виступив у цій же ваговій категорії, але вже з гирями вагою по 16 кг кожна. Першорозрядник Дмитро Омельчук (2003 року народження) набрав у підсумку 167 балів (100+67) і посів третє місце на п’єдесталі пошани гирьовиків.

Серед старших юнаків 2001 року народження у ваговій категорії до 70 кг виступав  Владислав Попов. І про цього хлопця можна сказати, що він упевнено йде до мети і поступово просувається до кращих здобутків. Працюючи на помості з гирями вагою по 24 кг, юнак показав суму у 92 бали (22+70), також перевищивши свої попередні досягнення. Такі здобутки дозволили Владиславу з гордістю піднятися на найвищу ступінь п’єдесталу.

Єдина представниця прекрасної статі від нашої команди (Вікторія Рущак) виступала серед дівчат 2003-2005 років народження у абсолютній ваговій категорії. Суперечка у дівочих змаганнях велася надто серйозна, але Віка вкотре продемонструвала незломний характер і волю до перемоги, виконала вправу ривок (з гирями вагою по 12 кг) 214 разів і в підсумку стала першою, на три підйоми перевершивши досягнення другої призерки змагань. Честь і хвала переможниці!

Наступним на поміст рингу вийшов майстер спорту України керівник гуртка з гирьового спорту нашого закладу позашкільної освіти Олег Ростиславович Федяй і змагався у найбільш представницькій і титулованій вазі до 80 кг. У боротьбі з іншими майстрами спорту  показав доволі пристойний результат у 306 балів (132+174) і посів друге місце у щільній боротьбі. Переможець здобув 317 балів (127+190).

Зауважу, що ще три наших юних спортсмени показали доволі пристойні результати, але зупинилися за крок від медального заліку. Четверті місця у підсумку змагань посіли Олександр Юр’єв (2008 року народження) – наш наймолодший представник; Іван Омельчук (2006 року народження), який вже входив до числа призерів та Максим Шило (2004 року народження), котрий порівняно недавно займається гирьовим спортом, але вже має певні особисті досягнення. Ці юнаки трохи «не дотягнули» до медалей, але прагнули до успіху і він обов’язково прийде до юних спортсменів. Ще один представник команди Олександр Водолажський (2003 року народження) посів у підсумку п’яту позицію.

В командному заліку до уваги бралися кращі сім результатів представників команд, незалежно від віку чи вагових категорій (хлопці і дівчата, чоловіки і ветерани разом). Дворічанська команда набрала у підсумку однакову кількість балів з командою Старобільського технікуму ЛНУ, маючи в доробку по сім перших місць. Але програла господарям у вазі – 420 кг проти 500 у нашої команди. Отож, господарі очолили командний залік, дворічани – другі. Але і це безумовний успіх на регіональному турнірі і високий здобуток гирьовиків. Третє місце посіла команда ДЮСШ міста Старобільськ.

Насамкінець змагань організатори провели дуже популярну в останні роки традиційну командну естафету. Участь у вправі від команди брали по п’ять представників: два чоловіка – по 24 кг, старший юнак – 16 кг, молодший юнак – 12 кг і дівчина – 16 кг, які мали за дві хвилини кожен показати максимальну кількість повторів у виконанні вправи (чоловіки – поштовх, жінка – ривок). Загалом – десять хвилин часу. Наша команда (Олег Федяй, Володимир Ткаченко, Дмитро Омельчук, Михайло Ткаченко і Вікторія Рущак) блискуче впоралася із вправою і часом, а загалом – із суперниками. Командний результат – 230 повторів вивів нашу дружину гирьовиків на перше місце. Таким чином наші спортсмени відігралися за прикру поразку у основній вправі. Друге місце за господарями із технікуму ЛНУ (200 повторів), представники ДЮСШ м. Старобільськ вдруге стали «бронзовими» призерами турніру (180 підйомів).

У особистому заліку гирьовиків переможців та призерів нагороджено медалями і грамотами. У командному заліку переможець отримав кубок і грамоту, призери нагороджені грамотами від організаторів. Вітаємо нашу команду із гідним виступом на турнірі. У гирьовиків настає гаряча змагальна пора, тож зичимо  подальших успіхів і нових яскравих перемог.

Альбом: Відкритий турнір Луганської області з гирьового спорту
Web-адреса: dyukfp.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/10496 | Переглядів: 11Дата публікації: 09:19 28.11.2018